| Category | Specification |
|---|---|
| Make | Porsche |
| Model | ABA-J1H1 (Macan) |
| Body Color | Black |
| Body Type | SUV |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.68m × 1.93m × 1.63m |
| Volume (Cubic Meters) | 14.64 m³ |
| Vehicle Weight | ~2,000 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2,500 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~500 kg (estimated) |
|
REGULAR
$8 700 600
|
SALE $8 320 000
|
SAVE $380 600
porsche MACAN\ 2020
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$8 700 600
|
SALE $8 320 000
|
SAVE $380 600