| Category | Specification |
|---|---|
| Make | Porsche |
| Model | OTHER |
| Body Color | White |
| Body Type | SUV |
| Number of Doors | 4 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.96m × 1.96m × 1.68m |
| Volume (Cubic Meters) | 16.33 m³ |
| Vehicle Weight | ~2,100–2,300 kg (estimated) |
| Gross Vehicle Weight | ~2,700–2,900 kg (estimated) |
| Max Loading Capacity | ~600–700 kg (estimated) |
|
REGULAR
$19 900 800
|
SALE $19 760 000
|
SAVE $140 800
porsche PORSCHE 2022
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$19 900 800
|
SALE $19 760 000
|
SAVE $140 800