| Category | Specification |
|---|---|
| Make | Porsche |
| Model | ZAA-J1NA1C (Taycan) |
| Body Color | Black |
| Body Type | Sedan |
| Number of Doors | 5 |
| Seating Capacity | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.96m × 1.96m × 1.39m |
| Volume (Cubic Meters) | 13.51 m³ |
| Vehicle Weight | ~2,140–2,295 kg |
| Gross Vehicle Weight | ~2,790–2,950 kg |
| Max Loading Capacity | ~600–650 kg (estimated) |
|
REGULAR
$13 900 400
|
SALE $13 520 000
|
SAVE $380 400
porsche Taycan 2022
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$13 900 400
|
SALE $13 520 000
|
SAVE $380 400