| Vehicle Attribute | Details |
|---|---|
| Make | VOLKSWAGEN |
| Model | AWCZP |
| Body Color | WHITE |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.08m × 1.75m × 1.44m |
| Volume (M³) | 10.26 |
| Vehicle Weight | 1,290 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,640 kg (est.) |
| Max Loading Capacity | ~350 kg (est.) |
|
REGULAR
$4 700 000
|
SALE $4 628 000
|
SAVE $72 000
volkswagen POLO GTI 2021
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$4 700 000
|
SALE $4 628 000
|
SAVE $72 000