| Vehicle Attribute | Details |
|---|---|
| Make | VOLKSWAGEN |
| Model | POLO GTI |
| Body Color | WHITE |
| Body Type | Hatchback |
| Number of Doors | 5 |
| Number of Seats | 5 |
| Dimensions (L×W×H) | 4.00m × 1.69m × 1.45m |
| Volume (M³) | 9.72 |
| Vehicle Weight | 1,247 kg |
| Gross Vehicle Weight | 1,780 kg |
| Max Loading Capacity |
|
REGULAR
$7 400 000
|
$7 306 000
|
SAVE $94 000
volkswagen POLO GTI 2023
EXTRA FEATURES
CONTACT US
Contact Information
This vehicle has been inspected by an authorized Mercedes-Benz dealer or service partner and includes additional services.
LOCATIONLavington, Nairobi-Kenya
PHONE:0738905790
EMAIL:SALES@CARBUY.KE
FINANCING CALCULATOR
Monthly Payment
Total Interest Payment
Total Amount to Pay
|
REGULAR
$7 400 000
|
$7 306 000
|
SAVE $94 000